MOGĘ WIĘCEJ na finiszu

Nasza wspólna sprawa”

W miesiącu grudniu nastąpi podsumowanie projektu „Mogę więcej- program integracji
i zwiększania kompetencji społecznych osób z zaburzeniami psychicznymi”. Projekt realizuje Cieszyńskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego „Więź” przy współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki społecznej w ramach programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”.

Od miesiąca sierpnia 2013 uruchomione zostało Centrum Doradztwa, gdzie fachowych porad szukają mieszkańcy całego Powiatu Cieszyńskiego, borykający się z różnymi trudnościami w załatwianiu własnych spraw zdrowotnych czy społecznych.

Z wielkim powodzeniem działa także Pracownia komputerowo-poligraficzna, gdzie poszerzają swoje umiejętności osoby, wykazujące pewne trudności zdrowia psychicznego, natomiast w pracowni znaleźli miejsce, aby aktywizować się i rozwijać własne zainteresowania komputerem i małą poligrafią.

Grudniowa konferencja naukowa organizowana w ramach akcji edukacyjno-promocyjnej „Nasza Wspólna Sprawa” będzie podsumowaniem projektu „Mogę więcej (…)”
a odbędzie się dn. 10 grudnia 2013r. w Restauracji
Korbasowy Dwór przy ul. Hażlaska 135 w Cieszynie. Konferencja ta ma na celu wskazać na problematykę leczenia
i współczesnych systemów wsparcia osób z trudnościami zdrowia psychicznego.
To wspólne spotkanie w gronie specjalistów z zakresu psychiatrii, psychoterapii, pomocy społecznej i pedagogiki, ma na celu zintegrować wszelkie działania pomocowe instytucji medycznych, terapeutycznych oraz społecznych, prowadzących do poprawy sytuacji zdrowotnej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi.

Joanna Cichy- koordynator projektu

 

konf plakat wpis

Możliwość komentowania została wyłączona.