„Spotkania ze sztuką i kulturą” na finiszu

Informujemy, że w październiku zakończyła się tegoroczna edycja działań w ramach realizacji zadania „Spotkania ze sztuką i kulturą”. Głównymi punktami realizacji tego zadania były:

  1. Wyjazd do Katowic. Najpierw wizyta w głównej sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia ( NOSPR ) i udział w koncercie. Dla wielu z nas była to pierwsza okazja zapoznania się z tą stosunkowo nową, stojącą na najwyższym europejskim poziomie salą. Następnie wizyta w Muzeum Śląskim w Katowicach i niebywała okazja obcowania z dziełami polskich artystów. Brawo, brawo- Kultura przez duże „K”.
  2. Warsztat ceramiczny z wykonania kubka na napoje. Zadanie pozornie łatwe- ot zwykły kubek i tyle. Nie do końca, bo poprawne, własnoręczne wykonanie tego popularnego naczynia tak , by spełniało swoją funkcję użytkową i ładnie się jeszcze przy tym prezentowało, to naprawdę nie lada sztuka…
  3. Warsztat rękodzielniczy z wykonania papierowego pudełka na drobiazgi. Zadanie dla przedszkolaka? Zdecydowanie nie. Trzeba  mieć odwagę, ręce gotowe do działania  i chęć do pracy….by przekonać się, że naprawdę potrafisz.

Możliwość komentowania została wyłączona.